Užitečné odkazy
language www.chotes.cz
language www.ekokom.cz
Pro občany
Sběrný dvůr

Elektroodpad

Co sem patří?

Na sběrný dvůr můžete odvést všechny druhy elektrického zařízení od lednice, pračky, televizoru, PC, telefonu, MP3 až po dětské hračky.

Všechny vysloužilé elektrospotřebiče lze recyklovat. Opětným využíváním materiálů se šetří přírodní zdroje a současně omezuje zatěžování prostředí škodlivinami. Recyklace umožňuje snížení nákladů při výrobě nových výrobků a snížení ekologické zátěže prostředí. Na ekologickém zpracování elektroopadu se většinou podílejí i handicapování občané, kteří prostřednictvím chráněných dílen dostávají možnost k seberealizaci.

V našem městě jsou dále k dispozici červené kontejnery, kam patří drobné elektro např. kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, ale také baterie a akumulátory.

Tyto kontejnery jsou v ulici U Porcelánky na parkovišti naproti Luně, v ulici U Koupaliště naproti Penny Marketu, v ulici Husova vedle OC TIPO a v ulici Smetanova před 1. ZŠ.

Dále se v režimu zpětného odběru odevzdávají baterie a světelné zdroje - lineární zářivky, kompaktní zářivky (= úsporné žárovky), výbojky, LED žárovky. Do zpětného odběru nově patří i běžné, přímo žhavené a halogenové žárovky


Kde nás najdete

Sběrný dvůr se nachází v ulici U Porcelánky čp. 212 vedle sídla Chodovských technicko-ekologických služeb s.r.o.

Provozní doba:

Po-Pá : od 7.00 do 19.00
So-Ne: od 7.00 do 11.00 včetně státních svátků